עיצוב תמונות

מתמחה בהדפסת אלבום תמונות דיגיטלי, לוחות שנה ותמונות על קנבס

להורדת התוכנה חינם

מדריך עיצוב ספר תמונות 
תמונה אחרי עריכה ועיבוד
תמונה לפני עריכה ועיבוד
עיצוב תמונות לדפוס

איכות התמונות שישולבו בספרך היא בעלת חשיבות רבה ומשפיעה ישירות על התוצאה הסופית. למרות שאולי צילמת את התמונות במצלמה מתקדמת ויקרה, במקרים רבים יש צורך בעריכת התמונות מכיוון שהתאורה, החשיפה או  הגדרות הצילום נוספות לא היו מושלמות. יש לזכור שגם צלמים מקצועיים מעבדים את תמונותיהם לקראת הדפסתן. תמונה שעשויה להראות טוב לכאורה על המסך עלולה להיות תמונה גרועה להדפסה בהשוואה לתוצאה שיכולה להתקבל לאחר תיקון קל. זכור, שתוכל לראות שיפור משמעותי  בתמונה (גם על המסך) לאחר עריכת ועיבוד התמונה. קיימים בשוק תוכנות רבות לעריכת ועיבוד תמונות אשר המוכרת בהם היא פוטושופ אשר הינה תוכנה מקצועית ומקיפה לעיבוד תמונות, לצד התוכנות המקצועיות קיימות גם תוכנות חינמיות רבות. אנו ממליצים לבחון את תוכנת פיקאסה (PICASA) אשר הינה תוכנה חינמית, ידידותית ויעילה מבית גוגל המאפשרת עיבוד ועריכת תמונות באופן קל ופשוט. את התוכנה ניתן להוריד מקישור זה. תוכנת פיקאסה עשירה בכלים ובאפשרויות, אנו נמליץ על מספר כלים עיקריים אשר יאפשרו לשפר את תמונותיך במרבית המקרים:

 
 

Fill light

מכוון זה מאפשר להוסיף אור לאזורים כהים תוך שמירה על הפרטים באזורים הבהירים בתמונה. השתמש באפשרות זו באופן סלקטיבי רק במידה והגברת האור בתמונה גורמת לחשיפה של פרטים שהיו חבויים לפני כן.
יש לבצע הקלקה כפולה על התמונה ובלשונית Basic fixes לכוון את רמת האור בתמונה. ניתן את הפעולה על ידי לחיצה על לחצן Undo.

 
 

Sharpen effect 

פילטר המגביר את רמת החדות בתמונה.  שימוש בפילטר זה ישפר כמעט כל תמונה. ניתן להגיע לאפשרות זו בתפריט Picture > View and Edit תחת לשונית Effects .
יש לבצע הקלקה כפולה על התמונה ובלשונית Effects לבחור באופציה Sharpen . ניתן לבטל את הפעולה על ידי לחיצה על לחצן Undo.

 
 
 

שמירת תמונה

לאחר ביצוע השינויים בתמונות יש לצאת ממצב עריכה באמצעות לחיצה על לחצן Back to library. ולשמור את השינויים באמצעות לחצן Save changes.
כך תבטיח שהתמונה המשולבת בספר אכן נשמרה לאחר ביצוע השינויים בה.


 
 

I'm feeling lucky

תכונה זאת מבצעת איזון כללי לתמונה, לאחר הפעלת התכונה מומלץ לבחון האם התוצאה המתקבלת היא לטעמך.
יש לבצע הקלקה כפולה על התמונה ובלשונית Basic fixes לבחור בכפתור I'm feeling lucky . ניתן לבטל את הפעולה על ידי לחיצה על לחצן Undo.

 
 
 

לופה 3

בגרסה החדשה של לופה 3 תוכלו למצוא כלים עשירים ומגוונים לעיבוד ועריכה מתקדמת של תמונות וטקסט שיהפכו כל ספר למקצועי.
לחצו כאן ותגלו מה חדש בלופה 3


 
 

Batch Edit

באמצעות תכונה זאת, ניתן לבצע אחת מפעולות העריכה שסקרנו על מספר רב של תמונות בו זמנית  ובכך לחסוך זמן. ניתן לבטל את הפקודה באופן סלקטיבי (ע"י undo ) על פי הצורך. הפעלת  תכונה זאת  מתוך תפריט Picture>Batch Edit.