עבודת שורשים

מתמחה בהדפסת אלבום תמונות דיגיטלי, לוחות שנה ותמונות על קנבס

להורדת התוכנה חינם

הכנת עבודת שורשים מקצועית

אלבומים ספרי תמונות מתנות עבודת שורשים תוכנת עריכה
אלבום שורשים >

עבודת שורשים היא שם מקובל למטלה שמקבלים תלמידים בכיתה ז' בבית הספר היסודי ומטרתה חיזוק הקשר בין הדורות במשפחה, יצירת הכרות של הדור הצעיר עם מנהגים ומסורת שאולי הולכים ונעלמים ושימור ההיסטוריה המשפחתית.
במובן הרחב יותר עבודת שורשים כוללת תחקיר שעושים אנשים בוגרים הרוצים לשמר את תולדות משפחתם עבור עצמם ועבור הדורות הבאים. זהו מחקר גנאולוגי המאפשר בניה של עץ משפחה הכולל תמונות של האנשים השונים, סיפורים על חייהם, תוספת מסמכים סרוקים ותמונות ישנות ועוד ועוד. חברת לופה מציעה שירות להדפסת עבודת שורשים בצורת ספר איכותי בכריכה קשה בצורת אלבום תמונות או ספר זכרונות , לפי טעמכם ובקשותיכם.

הורידו עכשיו תכנת חינם והתחילו ליצור אלבום שורשים תוך דקות >

איך כותבים עבודת שורשים

הדרך הטובה ביותר להתחיל היא לחלק את העבודה לחלקים, ולבצע כל חלק בנפרד, אחרת המטלה נראית גדולה מידי. חלוקה מקובלת היא ל'מעגלים' שונים. רשמו את המעגלים אותם תרצו לכלול בעבודת שורשים, נסו להבין מה כולל כל מעגל ומי שייך אליו, והכינו ראשי פרקים לכתיבת החומר הכתוב התיעודי והמצולם (למשל תמונות ומסמכים או ראיונות אישיים שלכם שתערכו עם אנשים שונים השייכים למעגל) אותו תרצו לשים בכל מעגל. דוגמאות לחלוקה מקובלת למעגלים:

  • אני - המעגל האישי שלי. מי אני, מה מעניין אותי, מה ארצה לספר על עצמי.
  • המשפחה הקרובה - אמא ואבא, סבים וסבתות, אחיות ואחים.
  • המשפחה המורחבת - דודים ודודות, בני ובנות דודים, גיסים וגיסות.
  • הקהילה שלי - הישוב בו אני חי- כפרי או עירוני, מה מאפיין אותו. מדוע אני חי בו, ומה אני אוהב בו.
  • העדה אליה אני שייך - ארצות המוצא של משפחתי, אילו מנהגים ומסורות מאפיינים אותם. אילו מנהגים נשמרו לאורך השנים (למשל נוסח קריאת ההגדה) ואילו מנהגים אבדו. מה השורשים שלי.

רשימת המשימות שכוללת עבודת שורשים

  • בניית אילן יוחסין הנקרא גם 'עץ משפחה'. זוהי תצוגה גרפית, לרוב במלבנים או עיגולים המראה את הקשרים בין בני המשפחה השונים צורה ויזואלית.
  • איסוף עדויות: ראיונות עם בני המשפחה השונים: כתיבת זיכרונות וסיפורים על אנשים ומקומות. ניתן להקליט את הראיונות ולאחר מכן לעבור עליהם ולשכתב את מה שחשוב ומעניין.
  • איסוף פריטי מידע: מפות, תעודות ומסמכים.
  • איסוף חומר ויזואלי: תמונות מן האלבום המשפחתי, הקלטות וסרטי וידאו.
מקורות נוספים

מדוע כדאי לכתוב עבודת שורשים

כתיבת עבודת שורשים הינה תהליך הדורש השקעת זמן ומחשבה אולם שכרה בצידה. אם תפעלו על פי הצעדים המוצעים כאן, ותשתמשו בתוכנה החינמית לעיצוב תמונות המציעה חברת לופה תקבלו ספר שורשים אישי ייחודי, אשר יכיל תמונות של בני משפחתכם הקרובים והרחוקים, סיפורים מרתקים שאספתם וכתבתם, שאולי כבר עמדו על סף שיכחה ועכשיו כולם יוכלו לקרוא ולהיזכר בהם, מסמכים שסרקתם (למשל תעודת הנישואין של אמא ואבא או תעודת הלידה שלכם, מפות בהן תוכלו לסמן את מסלול עלייתה של משפחתכם לארץ ישראל) ועוד.

תוכלו לשלוח את ספר השורשים שהתקבלה ישירות דרך המחשב להדפסה בחברת לופה ותקבלו לביתכם עותק אחד או עותקים רבים, לפי בקשתכם, של עבודת השורשים שעשיתם ואשר תהווה מקור לגאווה לכם ולמשפחתכם ותלמד אתכם רבות על תולדות משפחתכם.
גם אם אתם כותבים עבודת שורשים כמחקר גנאולוגי להנאתכם הרי שהתוכנה של לופה מאפשרת לכם ליצור ספר תמונות מרשים ביופיו הכולל תמונות חדשות וישנות, כתוביות בפורמטים שונים, סיפורים, מסמכים, מפות ועוד כיוצא בזה- כל חומר אשר תבחרו לשמר.
עם השירות המעולה של חברת לופה זכרונות המשפחה שלכם יוצגו בצורה מקצועית ואיכותית, וישמרו לאורך שנים. תוכלו להציג את ספר השורשים שלכם בכל עת ולהתפאר במעשה ידיכם.