נרשמים לדיוור עכשיו ומקבלים 10% הנחה >

לוגו לופה - דף הבית

איך מכינים אלבום לעבודת שורשים שייזכר לדורות?

אחת המטלות העיקריות בשנתכם הראשונה בחטיבה היא הכנת עבודת שורשים. עבודת השורשים היא עבודת מחקר אישית בה תציגו את הסיפור ההיסטורי של המשפחה שלכם.

עבודת השורשים שונה מאד משאר העבודות שמבקשים מכם לעשות בבית הספר. הדמויות המרכזיות באלבום השורשים שתכינו הן אתם ובני המשפחה שלכם, ועם כל הכבוד לעבודות בתנ"ך והיסטוריה, זה יותר מעניין, ובטוח יותר כיף, לחקור ולכתוב על אנשים שאנחנו מכירים ואוהבים.

במהלך הכנת העבודה תצטרכו לראיין את בני המשפחה שלכם, לחקור את העבר המשפחתי שלכם ולמצוא סיפורים, תמונות ופריטים המסמלים את המשפחה שלכם. את כל אלו תהפכו לאלבום שורשים אישי שיספר את סיפור המשפחה שלכם.

עיצוב ספר שורשים - לופה
עיצוב עבודת שורשים בלופה

אז איך מכינים אלבום לעבודת שורשים שתיזכר לדורות? כזו שתשמחו להוציא מהארון ולדפדף בה גם כשתהיו גדולים? במיוחד בשבילכם אספנו כמה טיפים ודוגמאות שהוכיחו את עצמם.

השער

עוד לפני שפותחים את אלבום עבודת שורשים ומתרשמים מכל ההשקעה שלכם, הדבר הראשון שרואים המורים זה את השער של העבודה המופיע על הכריכה. כשאתם מעצבים את הכריכה לעבודת שורשים שלכם זכרו כי השער של העבודה הוא ההזדמנות שלכם ליצור רושם ראשוני. חשוב שבשער יופיעו כותרת עבודת השורשים שלכם, השם שלכם ותמונה שמאפיינת את העבודה. מומלץ להשקיע עוד קצת ולעצב את השער בהתאם לעיצוב של העבודה עצמה, כדי למשוך את העין ולסקרן את הקוראים לגבי הסיפור שמחכה להם בתוך ספר השורשים שלכם.

עמוד הקדמה

ההקדמה היא הפתיחה של העבודה, בה אתם יכולים לספר בקצרה על תהליך כתיבת העבודה. אם בחרתם להקדיש את עבודת השורשים שלכם למישהו מיוחד מבני המשפחה, או למשפחה כולה, תוכלו לפתוח את העבודה בעמוד הקדשה בו תוכלו לספר למי הקדשתם את עבודת השורשים, ואפילו לשלב בו שיר או ציטוט.

בחירת תמונות לעבודת שורשים

אלבום השורשים שלכם הוא המקום להכניס בו את כל התמונות הישנות של המשפחה שלכם. תמונות ילדות שלכם עם המשפחה הקרובה, תמונות עבר של ההורים, הסבים והסבתות ותמונות מתוך אירועים משפחתיים חשובים. בנוסף לתמונות של בני המשפחה, תוכלו להוסיף עניין ולשלב באלבום השורשים שלכם תמונות של פריטים משפחתיים חשובים שיש להם משמעות לבני המשפחה או שעוברים מדור לדור, כמו לדוגמה תעודת לידה, תעודת עלייה או צילומים של פריטים משפחתיים כמו בגד מסורתי או תכשיט בעל ערך רגשי. מומלץ לבחור בתמונות איכותיות עד כמה שאפשר כדי שהאיכות תישמר גם בהדפסה.

אילן יוחסין

אילן היוחסין הוא תרשים בצורת עץ המציג את כל בני המשפחה ואת ההקשרים ביניהם. את אילן היוחסין אפשר לעצב באתרים מיוחדים כמו MY HERITAGE ואז להדביק בתוך עבודת השורשים שלכם, או לעצב בעצמכם בתוכנת העיצוב. כדי שאילו היוחסין יהיה מעניין יותר אפשר לשלב את גם תמונות של בני המשפחה ליד שמותיהם.

עיצוב אלבום שורשים

אחד הדברים החשובים בהכנת עבודת שורשים, (אחרי הטקסטים והתמונות כמובן), הוא עיצוב אלבום השורשים. יש ילדים שמשקיעים ומעצבים את האלבום מאפס בעצמם, ויש כאלה שמשתמשים בתבנית עיצוב קיימת. בתוכנת עיצוב הספרים הדיגיטליים של לופה תוכלו לעצב אלבום שורשים דיגיטלי בקלות ובמהירות. התוכנה כוללת מספר עיצובים מוכנים שמיועדים במיוחד לעבודת שורשים, מהם תוכלו לבחור את העיצוב האהוב עליכם, ופשוט להוסיף לו את הטקסט והתמונות שלכם. בנוסף, תוכלו להכין גם את אילן היוחסין שלכם באמצעות התוכנה של לופה, ולעצב אותו לפי הטעם האישי שלכם.

אם תעדיפו לעצב את ספר השורשים שלכם בעצמכם, תוכלו להיעזר בתוכנת העיצוב של לופה המיועדת במיוחד לעיצוב ספרים דיגיטליים, בה תמצאו אפשרויות רבות לעיצוב טקסט ותמונות בצורה מקורית ויצירתית.

הדפסת עבודת שורשים

אחרי שסיימתם להכין את ספר השורשים שלכם הגיע הזמן להדפיס אותו כדי להגיש למורה. אם עיצבתם את ספר השורשים שלכם עם תוכנת העיצוב של לופה תוכלו לשלוח אותו ישירות להדפסה.

לפני שאתם ניגשים לעבודה, קבלו עוד כמה טיפים חשובים לסיום:

אל תשאירו את עבודת השורשים לרגע האחרון

ברור לנו שיש לכם עוד מלא דברים לעשות, אבל עבודת השורשים היא לא כמו שיעורי בית שאפשר להעתיק מחבר לכיתה. לכל אחד יש את הסיפור שלו, וכדי לספר את הסיפור כולו בצורה טובה תצרכו להקדיש זמן להכנת העבודה.

שתפו את ההורים

הכנת עבודת שורשים יכולה להיות חוויה גם עבור ההורים שלכם. נסו את זה בבית – תנו להם להיזכר בסיפורים ותראו איך הם משתפים פעולה והופכים לשותפים מלאים בהכנת העבודה.

לכו עם היצירתיות עד הסוף

בסופו של דבר העבודה שלכם הופכת לספר, אבל גם בהדפסת הספר אפשר להיות יצירתיים – בתוכנת העיצוב של לופה תוכלו לבחור מתוך מספר גדלים ופורמטים שונים של אלבום תמונות, ולהדפיס את עבודת השורשים שלכם כספר קלאסי, ספר ריבועי גדול או ספר פרימיום הולנדי.

הדפיסו כמה ספרים וחלקו לבני המשפחה – חבל שרק המורים ייהנו מכל העבודה והמאמץ שהשקעתם בעבודת השורשים שלכם. ההמלצה שלנו היא להדפיס כמה עותקים של העבודה, אפילו בגדלים שונים, ולחלק לבני המשפחה שלקחו חלק בהכנת העבודה.

למרכז וסרטוני הדרכה TEST אייקון צ׳ט

בחירה מעולה ומה הלאה?

יש לך את האפליקציה? זה הרגע לעבור אליה ולמצוא את העיצוב שבחרת בין שלל העיצובים.

אין לך אפליקציה? זה הרגע לתת מספר טלפון ונשלח אליך קישור להורדה. כאמור, העיצוב מחכה לך שם

כפתור להצגת קידומת
050 051 052 053 054 055 056 057 058 059

success request icon שלחנו קישור

כמה רגעים בבקשה…
בודקים את מערכת היחסים בינינו

כמה רגעים בבקשה. בכל פעם שהתוכנה יורדת אנחנו פורשים לכבודה שטיח אדום. רצינית או לא?

חישוב מסלול מחדש

כדי להוריד תוכנה, יש לעזוב את הטלפון, לגשת למחשב, להיכנס לאתר שלנו, להוריד את התוכנה והופה לופה!

זה היה מהלך מוצלח ביותר!

מעכשיו, נהיה בקשר. מה שאומר שמגיע לך קופון של 10% הנחה לספר לופה. שלחנו
את פרטי הקופון למייל שלך.

קופון ההנחה שקיבלת שואל מה קורה איתו

שמנו לב שטרם ניצלת את הקופון שלך וזה מבאס אותו. את הפרטים של הקופון שלחנו לך במייל, אז הוא מחכה לך שם

המייל שלך הוא כבר בן בית אצלנו

אנחנו כבר מדוורים איתך מזמן וזה מעולה אבל, הקופון שלנו נועד לנרשמים חדשים בלבד.

סורי, אי אפשר להיכנס לאותו נהר פעמיים.

וגם אי אפשר לקבל את אותו הקופון פעמיים. אומנם לא הספקת לנצל את הקופון שקיבלת, אבל הקופון שאנחנו נותנים כאן
הוא עבור נרשמים חדשים. תודה ולהתראות בקופון הבא.

סורי, אי אפשר להיכנס לאותו נהר פעמיים.

וגם אי אפשר לממש את אותו קופון פעמיים. קופון שאנחנו נותנים כאן, הוא עבור נרשמים חדשים. תודה ולהתראות בקופון
הבא

המחשבים שלנו הכריזו על שביתה לכמה שניות. בבקשה לנסות שוב. אם לא הולך, נשמח לקבל מייל על תקלה.

כמה רגעים בבקשה…
בודקים את מערכת היחסים בינינו

  כדי לקדם את העניינים, אנחנו צריכים כמה פרטים:

  * שדה חובה

  050 051 052 053 054 055 056 057 058 059

  איך הגעת אלינו? *
  פייסבוק אינסטגרם לינקדאין גוגל המלצה אחר

  האם יש לך רעיון איך לשמח עם לופה? לא כן

  כן אני רוצה לקבל מייל פרסומי וגם מקובל עליי תקנון ומדיניות הפרטיות של לופה

  ההודעה נשלחה בהצלחה!

   כדי לקדם את העניינים, אנחנו צריכים כמה פרטים:

   * שדה חובה

   050 051 052 053 054 055 056 057 058 059

   כן אני רוצה לקבל מייל פרסומי וגם מקובל עליי תקנון ומדיניות הפרטיות של לופה

   ההודעה נשלחה בהצלחה!